Po procházce v tomto horkém počasí si Váš pejsek zaslouží pořádnou odměnu, která ho zchladí. Tento seznam dobrot je sestaven ze zdravých a lehce dostupných ingrediencí a navíc k jejich přípravě není potřeba zapínat troubu. Ať už jsou to zmražené dobroty, nepečené buchtičky, nebo lehce mixovaný nápoj, Váš pejsek bude celý blahem prosit o přídavek.

 

Předtím, než se pustíte do jednoduché přípravy všech těchto dobrot, ověřte si prosím, zda není Váš pejsek na nějaké ingredience náchylný, nebo alergický. Například arašídové máslo používejte vždy bez cukru a bez dalších přídavků. Výroba vlastních dobrot pro Vašeho pejska je nejen ekonomická, ale také zdravější varianta, než je kupovat ve specializovaných obchodech, protože prodávané dobroty většinou obsahují různé chemické látky a doplňky, které nemusí Vašemu pejskovi vyhovovat. Přejeme plné bříško těch nejlepších osvěžujících letních dobrot!

 

1. Dobrota z arašídového másla a jogurtu

Ingredience pro deset malých dobrot: 225 g odtučněného bílého, nebo pejskova oblíbeného jogurtu; 75 g arašídového másla; 1/2 velkého banánu; 10 malých tvrdších dobrot (podle pejskova výběru).

 

2. Ovocná dobrota z arašídového másla a jogurtu

Ingredience pro deset malých dobrot: 225 g odtučněného bílého, nebo pejskova oblíbeného jogurtu; 75 g arašídového másla; 1 velký banán; 10 malých kousků ovoce (podle pejskova výběru).

 

3. Studené ovesné kuličky

Ingredience pro dvacet malých kuliček: 225 g dýňového pyré; 60 g arašídového másla; 60 g mléka; 420 g ovesných vloček.

 

4. Masovo-zeleninová dobrota

Ingredience pro dvacet malých dobrot: 300 g kuřecího/rybího masa (dle pejskovi chuti); 60 g odtučněného bílého jogurtu; malá hrstka jemně nastrouhané petržele; 1 uvařenou a nakrájenou mrkev; 3 polévkové lžíce olivového oleje.

 

5. Exotické osvěžení

Ingredience pro 2-3 velké dobroty: 150 g drceného ananasu; 1 velký banán; 2 polévkové lžíce kokosového oleje; 100 g sušeného ovoce (podle pejskovi chuti; např. mango, ananas, banán).

 

6. Zelené smoothie plné energie

Ingredience pro celodenní uspokojení jednoho středně velkého pejska: 200 g kapusty; 200 g zmraženého nebo čerstvého špenátu (podle chuti můžete špenát vynechat a nahradit další porcí kapusty); 1 banán; 1 polévková lžíce arašídového másla; 250 ml vody.

 

7. Narozeninový dortík

Ingredience na jeden dortík: hrstka běžného pejskova krmení; 1 polévková lžíce arašídového másla; 1 malý banán.
Jak Vašemu pejskovi chutnalo? Máte jiný oblíbený recept?

 

5/8/15

Dafík

 

Další články:

vořech

Je pro Vás pejsek z útulku ten pravý?

Vořech, voříšek, alík, nebo jednoduše kříženec – to jsou některé z názvů pro psa pocházejícího z více plemen. I když jsou někdy opomíjeni, tito psi Vám mohou nabídnout řadu výhod ve srovnání s jejich čistokrevnými protějšky. Často žijí déle, vyhýbají se jim nemoci a může být jednodušší je vycvičit.

Jak naučit Vašeho pejska plavat

Ať už je Váš pejsek přirozený plavec, jako třeba labrador a pudl, nebo jeden z u vody zdrženlivějších čtyřnohých mazlíčků, například buldok nebo jezevčík, máme pro Vás několik skvělých tipů, jak v teplých dnech naučit Vašeho pejska užít si vodních radovánek. Pokud bude Váš kamarád u vody spokojený, užijete si společně letní dny zase o něco víc.

Co pejskovi přibalit, když jedete pryč

Téměř všichni pejskaři tohle známe moc dobře. Koukáte do zpětného zrcátka na tvář svého opouštěného čtyřnohého kamaráda, který utíká kolem plotu, aby viděl jak Vaše rodinné auto míří směrem na letiště. Naposledy slyšíte jeho štěkání, než zahnete na křižovatce a pejsek Vám zmizí z dohledu.

Jak probíhá hlídání a venčení s Dafík.cz?