Psí láska se projevuje také zíváním
Psí láska se projevuje také zíváním

Uvažujete někdy o tom, jestli vás váš pes miluje? Vy mu lásku projevujete tím, že ho poškrábete na bříšku, hladíte ho, staráte se o to, aby baštil jen to nejlepší, ale jak zjistíte, že vás pes miluje stejně jako vy jeho? On asi těžko přijde s pugétem růží. Ale za to vám může přinést svou oblíbenou, totálně poslintanou hračku! A to je znamení hluboké náklonnosti, to je psí láska. Pokud váš pes dělá některé z níže popsaných projevů, je jasné, že vás miluje.

 

 

Pobíhá jako blázen, když přijedete domů

Tohle znáte asi všichni. Už ve dveřích vás nadšeně vítá, vrtí ocasem, v tlamě má svoji oblíbenou hračku a skáče jako pérák. A tohle je psí láska v té nejpravdivější formě. Pejsek takhle projevuje svoje nadšení pokaždé, když vás vidí. Dejte si však pozor. Pokud tyhle znaky vykazuje u každého, kdo vejde do domu, může to značit jeho „prodejnost“. Pak tento faktor není tak přesný z hlediska určení, jak moc vás pejsek miluje.

Psí láska je ve specifických výrazech v obličeji

Psí láska není jen o vrtění ocasem. Kromě toho je to také o specifických výrazech, které můžete vyčíst v jeho obličeji. V nedávné studii, která byla provedena v Japonsku, byli psi seznámeni s jejich rodiči, s cizincem a psí hračkou. Vědci studovali psí reakce na konkrétní položky. Když psi spatřili svoje rodiče, okamžitě zvedli obočí (a to zejména levé). Když uviděli cizince, bylo výrazů v obličeji podstatně méně a psi pohybovali zejména pravým obočím

Podobně to bylo s pohybem uší. Pokud psi viděli někoho nebo něco, k čemu měli vztah, hýbali levým uchem. U neznámých lidí hýbali spíše pravým uchem.

Ze studie vychází, že psi jsou mnohem rezervovanější v okamžiku, kdy vidí někoho nového nebo něco, co se jim nelíbí.

Opravdová psí láska je v očích

Psí očí jsou plné pochopení
Psí oči jsou plné pochopení

Podle Briana Hare, známého psího odborníka, vám pes prokazuje svoji neskonalou lásku tím, že se vám dívá přímo do očí. Označuje to jako „objímání očima“. Během toho, kdy se vzájemně díváte do očí, se uvolňuje oxytocin, což je stejný hormon, který napomáhá maminkám a jejich novorozencům navázat mezi sebou to nejsilnější pouto.

Zívá spolu s vámi

Všichni víme, že zívání je nakažlivé. A to nemusíte zívající osobu ani vidět. Stačí o zívání číst (tak co, už jste si zívli?). Ale věděli jste, že stejně nakažlivé je vaše zívání pro psa?

Podle nedávné studie Live Science signalizuje zívání vzájemnou empatii. Sice není možné změřit psí empatii, ale je pravděpodobné, že psí zívání symbolizuje empatii k jeho páníčkovi. V této studii psi zívali stejně jako jejich páníčkové. Ale u lidí, které pejsci neznali, se tato „empatie“ neprojevila.

Můžete to vyzkoušet doma. Ale zívání nehrajte. Vašemu pejskovi by se mohlo zdát, že se místo zívání divně usmíváte a zívání z jeho strany byste se nemuseli dočkat. Prostě tomu nechte volný průběh.

A jaký je nejspolehlivější způsob na změření psí lásky? Věřte tomu, co cítíte. Ať už pejsek vrtí ocasem, zvedá obočí nebo skáče jako pominutý, to všechno říká, že jeho srdce patří 100% vám.

Článek pro vás připravila Jana Z.

12/04/17

Dafík

 

Špatný psí dech

Způsobuje vám psí dech infarkt? Něco není v pořádku!

Také máte pocit, že když si váš mazlík zívne, že vás ten psí dech zabije? S nepříliš voňavým psím dechem se dá bojovat. Důležité je zjistit, co tuhle nevoňavou situaci způsobilo. Připravili jsme pro vás seznam nejčastějších příčin smradlavého psího dechu a řekneme vám, jak s ním bojovat. Tak směle do čtení. Výsledek bude stát za to!

 

 

 

Rostlinky, které můžete bez obav pěstovat na zahrádce
Rostlinky, které můžete bez obav pěstovat na zahrádce

Bezpečné rostliny pro psa: 7 rostlinek, které můžete mít bez obav na zahrádce!

Také si rádi na zahrádce nebo balkonu pěstujete květiny nebo koření? Právě čerstvé koření vypěstované vlastními silami chutná mnohem lépe, než kdy ho koupíte v obchodě. A pokud máte doma pejska, připravili jsme pro vás přehled 8 bezpečných rostlin pro psa.