Nejoblíbenější psí hudba je reggae
Psi prostě milují reggae

Taky máte svůj oblíbený hudební styl? Každý z nás má oblíbenou muziku, u které relaxuje nebo muziku, u které rád tančí. Já mám ráda rock a pop rock. Často hraju na kytaru a mým nejvěrnějším fanouškem byl náš jorkšír Eda. Nevím, kterou písničku měl nejraději, ale vydržel mě poslouchat třeba dvě hodiny. Odborníci ze skotské univerzity v Glasgow ve spolupráci s SPCA teď přišli se studií, že nejoblíbenější psí hudba je reggae. Ale jak na to přišli?

Přesto, že obecně ze studie vyplývá, že nejoblíbenější psí hudba je reggae, každý psí kamarád má svoje hudební preference. A stejně tak je tomu u lidí.

Testovalo se 5 hudebních žánrů

Studie byla založená na přehrávání různých hudebních žánrů a sledování, jak se pejsci při poslechu chovají. Během testování došli vědci k závěru, že mezi oblíbenou psí hudbu patří reggae a soft rock. Profesor Neil Evans uvádí, že u těchto dvou žánrů dosáhla nálada u psů pozitivních změn.

Profesor také upozorňuje na fakt, že tento závěr se nedá potvrdit obecně u všech pejsků. Stejně tak jako lidé, mají i pejsci svoje oblíbené žánry.

U klasické hudby pejskové relaxují

Ve studii se také dočtete, že pejsci reagují na jakoukoliv hudbu. Poslech psí hudby si nejvíce užívají vleže. Na obecné závěry je však příliš brzy, protože pejsci poslouchali jen 5 žánrů: soft rock, motown, pop, reggae a klasickou hudbu.

V roce 2015 byla zveřejněná studie, ve které se píše, že klasická hudba pomáhá psům relaxovat.

A jaký žánr budete s pejskem poslouchat vy?

Článek pro vás připravila Jana Z.

02/02/17

Dafík

Vánoční psí večeře, na které si opravdu pochutná

Vánoční psí večeře: ryby, granule a speciální psí sušenky!

Taky se vám často stává, že by váš pejsek nejraději večeřel s vámi z jednoho talířku? Pejsci to s námi umí. Nasadí svůj hladový kukuč, strčí do nás čumákem nebo, a to je jejich největší fígl, si sednou na zadní a tlapkami vás prosí o kousíček masíčka z vaší večeře. A to je jen obyčejný den v týdnu. Ale co teprve, když přijdou Vánoce! Určitě si spousta z vás řekne: „Když jsou ty Vánoce, tak ať se ten náš pesan taky trochu poměje!“. Je určitě dobré udělat svému pejskovi radost dobrou večeří, ale musí to být speciální vánoční psí večeře. Přečtěte si, z čeho se menu skládá.

Psí řeč má svoje pravidla

Psí řeč: Víte, jak k vám mluví váš pejsek? My už to víme!

Povídání s naším čtyřnohým mazlíčkem může být velmi příjemné. Pejskové jsou obecně velmi dobří posluchači. Stačí, když se jim podíváte do očí a vidíte v nich pochopení, které tolik hledáte. A co je největší výhodou? Pejsek se s vámi nehádá. Ale rozumíte vy svému mazlíčkovi? Co se nám skrze psí řeč snaží sdělit? Přečtěte si, co znamenají gesta a pohyby, kterými k vám pejsek mluví.

7 letních domácích receptů pro Vašeho pejska

Po procházce v tomto horkém počasí si Váš pejsek zaslouží pořádnou odměnu, která ho zchladí. Tento seznam dobrot je sestaven ze zdravých a lehce dostupných ingrediencí a navíc k jejich přípravě není potřeba zapínat troubu. Ať už jsou to zmražené dobroty, nepečené buchtičky, nebo lehce mixovaný nápoj, Váš pejsek bude celý blahem prosit o přídavek.