pitný režim psů
I pejsek musí dodržovat pitný režím

My bychom za den měli vypít 8 čtvrtlitrových sklenic. Ale jak je to s vaším psem? Sice ho vidíte pít, ale kolik toho doopravdy vypije? Přečtěte si článek a zjistěte, jak zajistit pejskovi dostatečný přísun vody a jak vypadá dehydrovaný pes.

Starejte se o pejskův pitný režim

Hodně psů pije dost dychtivě, ale může se stát, že se pejskovi do pití moc nechce. Jak ho „přinutit“ k dodržování pitného režimu?

  • Vyměňujte mu vodu každý den. Stejně jako vy i váš pejsek potřebuje dostatečně velký přísun čisté vody.
  • Misku nechávejte v chladnějším prostředí. Voda ohřátá od sluníčka nebude vašemu pejskovi chutnat.
  • Kontrolujte čistotu vody. Často do ní může spadnout vlast nebo kousek granule. To vodu kontaminuje a pejsek ji pak nechce pít.

Pitný režim na cestách

Pokud se chystáte na delší procházku nebo návštěvu, nezapomeňte vzít balení vody navíc. To samé platí i při krátkých procházkách ve vedrech a suchu.

Kolik vody psi potřebují

Spotřeba vody je závislá na hmotnosti psa. Zdravý pes vypije denně 40 – 60 ml na 0,5 kg jeho váhy. Pokud doma máte neposedného hyperaktivního mazlíka, může být spotřeba ještě vyšší.

Jaké jsou příznaky dehydratace hafáka

Jak poznat dehydrataci
  • Pejsek je apatický, může hodně slintat a vrávorat
  • Hořečnatě vyhledává něco k pití
  • Dásně jsou světlé a suché
  • Uchopte kůži za krkem a zvedněte ji (ale mazlíka nechte na zemi). Pokud je pes dehydrovaný, bude trvat dlouhou, než mu kůže opětovně přilne k tělu. Pokud má váš chlupatý přítelíček dostatek vody, kůže se hned napne.

Pokud váš chlupáč zvrací, má průjem nebo je jinak nemocný, bedlivě sledujte přísun vody, aby se nestalo, že bude dehydrovaný.

Můj pes je dehydrovaný

  • Dávejte mu pít po malých doušcích
  •  Hltavé pití velké množství vody by vedlo ke zvracení
  • Pokud se pejsek nelepší, vezměte ho k veterináři

Článek pro vás připravila Jana Z.

20/04/17

Dafík

Špatný psí dech

Způsobuje vám psí dech infarkt? Něco není v pořádku!

Také máte pocit, že když si váš mazlík zívne, že vás ten psí dech zabije? S nepříliš voňavým psím dechem se dá bojovat. Důležité je zjistit, co tuhle nevoňavou situaci způsobilo. Připravili jsme pro vás seznam nejčastějších příčin smradlavého psího dechu a řekneme vám, jak s ním bojovat. Tak směle do čtení. Výsledek bude stát za to!

 

 

 

Rostlinky, které můžete bez obav pěstovat na zahrádce
Rostlinky, které můžete bez obav pěstovat na zahrádce

Bezpečné rostliny pro psa: 7 rostlinek, které můžete mít bez obav na zahrádce!

Také si rádi na zahrádce nebo balkonu pěstujete květiny nebo koření? Právě čerstvé koření vypěstované vlastními silami chutná mnohem lépe, než kdy ho koupíte v obchodě. A pokud máte doma pejska, připravili jsme pro vás přehled 8 bezpečných rostlin pro psa.

To, co je dobré pro vás nemusí být dobré pro vašeho chlupáče

Nebezpečné jídlo pro psy: 1. část

Často je velmi těžké odolat prosícím psím očím. Je přirozené, že byste se rádi s pejskem o dobrůtky podělili. Pamatujte však na to, že ne všechny jsou pro něj vhodné. Je dobré vědět, kdy se s pejskem můžete po malých dávkách podělit, ale také byste měli vědět, které jídlo a pochutiny jsou pro pejska vyloženě nebezpečné. To, co je považováno za nebezpečné jídlo pro psy, může být pro vás lahůdka. Proto si vždycky dejte pozor, abyste měli spížku pořádně zavřenou, aby se pejsek nedostal do lednice nebo aby nezbaštil něco, co najde na stole. A kdyby se to i přes to stalo, mějte po ruce lékárničku pro mazlíky, nebo raději zajděte na veterinu.