Dejte si pozor, jaké jídlo pejskovi dáváte! Existuje i nebezpečné jídlo pro psy

Často je velmi těžké odolat prosícím psím očím. Je přirozené, že byste se rádi s pejskem o dobrůtky podělili. Pamatujte však na to, že ne všechny jsou pro něj vhodné. Je dobré vědět, kdy se s pejskem můžete po malých dávkách podělit, ale také byste měli vědět, které jídlo a pochutiny jsou pro pejska vyloženě nebezpečné. To, co je považováno za nebezpečné jídlo pro psy, může být pro vás lahůdka. Proto si vždycky dejte pozor, abyste měli spížku pořádně zavřenou, aby se pejsek nedostal do lednice nebo aby nezbaštil něco, co najde na stole. A kdyby se to i přes to stalo, mějte po ruce lékárničku pro mazlíky, nebo raději zajděte na veterinu. 

 


Popcorn

Neslaný, nemáslový popcorn můžete pejskovi dát, ale jen v malých dávkách. Popcorn má vysokou hladinu tuků a sodíku, což může vést k dehydrataci a také k obezitě. Nevypouklá jádra kukuřice můžou být pro pejska nebezpečná, protože jsou velmi tvrdá. Mohou tedy způsobit bolest zubů a poškození dásní.

Dobrá rada:

Místo popcornu dejte vašemu mazlíku nízkokalorický, křupavý pamlsek.

Avokádo

Pro psy je nebezpečná jeho kůra a listy, které obsahují persin. Jedná se o toxin, který je rozpustný v oleji a pro ostatní savce může být nebezpečný. Může způsobovat dýchací potíže, hromadění tekutiny kolem srdce a někdy dokonce i smrt. Konzumace avokáda je bezpečná ve chvíli, kdy ho zbavíte kůry a použijete pouze jako přísadu do krmení. Obecně platí, že psi nejsou na otravu persinem náchylní tolik, jako třeba koně. I přes to je však lepší, když se avokádu vyhnete, než abyste později litovali.

Dobrá rada:

Dejte vašemu miláčkovi pamlsky nebo krmení bez mouky, které je obohacené přídavkem avokáda pro lesklou a zdravou srst.

Makadamové oříšky

Nikdo si přesně není jistý, jaké nebezpečné látky makadamové oříšky obsahují. Ví se však, že pejsci po nich mohou zvracet, trpět ataxií (ztráty kontroly pohybu těla), slabostí a depresí. Z toho plyne, že makadamové oříšky nejsou pro psy vůbec vhodné. Naštěstí se však pejsek následků zbaví bez specifické léčby.

Dobrá rada:

Pro zdraví psa je dobré žvýkání trochy arašídového másla nebo ořechová psí svačinka.

Hrozny

Hrozny jsou pro psy nejnebezpečnější potravinou. Můžou způsobit selhání ledvin a dokonce i smrt. Sice není jisté, že tento stav můžou způsobit každému psovi, ale podle lékařů se nedá určit, který pes je bude nesnášet, a kterému psovi vadit nebudou. Rozinky a hroznové šťávy jsou pro psy ještě nebezpečnější, protože se jedná o více koncentrovanou formu.

Dobrá rada:

Místo hroznů dejte pejskovi borůvkové pamlsky, které jsou bohaté na antioxidanty.

Přečtěte si pokračování článku ať máte kompletní přehled!

Článek pro vás připravila Jana Z.

08/03/17

Dafík

Vánoční psí večeře, na které si opravdu pochutná

Vánoční psí večeře: ryby, granule a speciální psí sušenky!

Taky se vám často stává, že by váš pejsek nejraději večeřel s vámi z jednoho talířku? Pejsci to s námi umí. Nasadí svůj hladový kukuč, strčí do nás čumákem nebo, a to je jejich největší fígl, si sednou na zadní a tlapkami vás prosí o kousíček masíčka z vaší večeře. A to je jen obyčejný den v týdnu. Ale co teprve, když přijdou Vánoce! Určitě si spousta z vás řekne: „Když jsou ty Vánoce, tak ať se ten náš pesan taky trochu poměje!“. Je určitě dobré udělat svému pejskovi radost dobrou večeří, ale musí to být speciální vánoční psí večeře. Přečtěte si, z čeho se menu skládá.

Obezita u psa
Obezita u psa

Obezita u psa aneb Tlusťoch domácí

Všichni, kdo mají doma pejska, vědí, jak je těžké odolat prosícím psím očím. Představte si, že večeříte. Dáváte si křupavý rohlík se šunkou, v lednici najdete ještě kousek bůčku a všechno zakončíte sladkou tečkou. Sedíte u stolu, ale nejste tam sami! Hned pod vámi totiž sedí váš pejsek, který vás hypnotizuje tím nejdojemnějším psím pohledem. A tak si řeknete: „Ale tak, kousek ti dám.“. A je to tady. Paní obezita už do vašeho pejska zasela první nezdravý tukový váček.

Špatný psí dech

Způsobuje vám psí dech infarkt? Něco není v pořádku!

Také máte pocit, že když si váš mazlík zívne, že vás ten psí dech zabije? S nepříliš voňavým psím dechem se dá bojovat. Důležité je zjistit, co tuhle nevoňavou situaci způsobilo. Připravili jsme pro vás seznam nejčastějších příčin smradlavého psího dechu a řekneme vám, jak s ním bojovat. Tak směle do čtení. Výsledek bude stát za to!