Už jste udělali důležité rozhodnotí, že součástí Vašeho života se stane štěňátko a teď váháte, kdy je ten nejlepší čas si ho pořídit. Většina pejskařů mezi námi považuje za nejlepší období pro získání nového čtyřnohého přítele jaro a léto. Tyto měsíce mohou být ideální čas v roce, protože tolik neprší a dny jsou teplejší a delší, což se hodí pro výlety do přírody a psích parků.

 

Pokud máte děti, letní prázdniny jim pomohou se s pejskem dokonale seznámit. Než přijde deštivý podzim, Vaše štěňátko už bude umět pár jednoduchých povelů a taky se naučí nedělat ve Vašem domě loužičky. Samozřejmě byste měli zvážit, jestli pojedete během těchto pár měsíců na rodinnou dovolenou, protože pes je zvyklý žít ve smečkách a rychle se stane členem Vaší rodiny. Odloučení od ní by prvních pár měsíců bylo pro něj příliš stresující. Pořízení pejska hned poté, co se vrátíte z dovolené je tak ideálním řešením.

Podzim a zima mohou být obtížnější, co se tréninku štěňátka týče. Jedním z problémů může být nižší venkovní teplota, obzvlášť pro plemena, která jsou na chladnější počasí náchylná. Většina štěňátek a malých psů mají velký problém si zvyknout na zimní počasí a jejich domácí výcvik se tím tak prodlužuje. Měsíce na konci roku jsou ke všemu spojena s nakupováním, uklízením a cestováním za blízkými. Tyto činnosti budou pro Vás s novým členem rodiny mnohou obtížnější.

Samozřejmě, vůbec nezáleží na ročním období, pokud víte, že právě teď je ten nejlepší čas si pejska pořídit a můžete si dovolit mu několik dalších měsíců věnovat potřebnou péči a výcvik.

 

3/8/15

Dafík

 

Další články:

vořech

Je pro Vás pejsek z útulku ten pravý?

Vořech, voříšek, alík, nebo jednoduše kříženec – to jsou některé z názvů pro psa pocházejícího z více plemen. I když jsou někdy opomíjeni, tito psi Vám mohou nabídnout řadu výhod ve srovnání s jejich čistokrevnými protějšky. Často žijí déle, vyhýbají se jim nemoci a může být jednodušší je vycvičit.

Jak naučit Vašeho pejska plavat

Ať už je Váš pejsek přirozený plavec, jako třeba labrador a pudl, nebo jeden z u vody zdrženlivějších čtyřnohých mazlíčků, například buldok nebo jezevčík, máme pro Vás několik skvělých tipů, jak v teplých dnech naučit Vašeho pejska užít si vodních radovánek. Pokud bude Váš kamarád u vody spokojený, užijete si společně letní dny zase o něco víc.

7 letních domácích receptů pro Vašeho pejska

Po procházce v tomto horkém počasí si Váš pejsek zaslouží pořádnou odměnu, která ho zchladí. Tento seznam dobrot je sestaven ze zdravých a lehce dostupných ingrediencí a navíc k jejich přípravě není potřeba zapínat troubu. Ať už jsou to zmražené dobroty, nepečené buchtičky, nebo lehce mixovaný nápoj, Váš pejsek bude celý blahem prosit o přídavek.

Jak probíhá hlídání a venčení s Dafík.cz?