Ať už je Váš pejsek přirozený plavec, jako třeba labrador a pudl, nebo jeden z u vody zdrženlivějších čtyřnohých mazlíčků, například buldok nebo jezevčík, máme pro Vás několik skvělých tipů, jak v teplých dnech naučit Vašeho pejska užít si vodních radovánek. Pro některé rasy, které nemají pro plavání ve vodě předpoklady doporučujeme pořídit plovací vestu. Pokud bude Váš kamarád u vody spokojený, užijete si společně letní dny zase o něco víc.

 

Nejlepším způsobem je jít k vodě se spřáteleným pejskem, který už je plavec. Psi se učí příkladem, stejně jako děti. Vyberte si místo, kde se bude břeh pozvolna zvažovat do vody a kde budete mít jistotu, že se pejsek snadno dostane zpátky na břeh. Dobrým místem jsou přírodní vodní plochy. Na některých z nich jsou dokonce břehy určené speciálně pro lidi se psy.

10 tipů, kde se můžete koupat se svým psem (kudyznudy.cz)

Svého mazlíčka můžete podpořit nějakou hračkou, nebo dobrotou čekající pár metrů od břehu. Pokud se stále bojí, dejte mu čas a snažte se ho alespoň přesvědčit, aby si namočil tlapky. Vždy motivujte pejska pozitivně a nikdy ho do vody nenuťte, aby se mu voda nadobro nezprotivila. Pokud půjdete první den společně po břehu s namočenými tlapkami, můžete to brát jako první krok a dílčí úspěch, za který si pejsek zaslouží pochvalu. V těchto chvílích je dobré mít kolem sebe další pejsky, plavce, aby ukázali tomu Vašemu začínajícímu, jaká může být ve vodě legrace.

Až se Váš čtyřnohý člen rodiny rozhodne vydat směrem od břehu, pomožte mu přidržením za bříško, než si zvykne používat efektivně všechny čtyři nohy (i když používá plovací vestu). Pokud Váš pejsek není stoprocentní v plnění povelů, cvičte raději plavání v uzavřeném prostoru, nebo na speciálním plovacím vodítku. Dobrý plavec se může lehce ztratit nebo se unavit, než se dostane zpátky na břeh.

Bezpečnostní rady:

  • Nikdy nenechávejte pejska bez dozoru, když je ve vodě.
  • Plovací vesta je skvělá věc, ale plně nenahradí umění pejska plavat.
  • Sledujte, zda není Váš pejsek unavený, plavání dá zabrat.
  • Pokud jste se byli s pejskem koupat ve slané nebo chlorované vodě, nezapomeňte pejska pečlivě opláchnout sladkou vodou.

 

16/8/15

Dafík

 

Další články:

vořech

Je pro Vás pejsek z útulku ten pravý?

Vořech, voříšek, alík, nebo jednoduše kříženec – to jsou některé z názvů pro psa pocházejícího z více plemen. I když jsou někdy opomíjeni, tito psi Vám mohou nabídnout řadu výhod ve srovnání s jejich čistokrevnými protějšky. Často žijí déle, vyhýbají se jim nemoci a může být jednodušší je vycvičit.

7 letních domácích receptů pro Vašeho pejska

Po procházce v tomto horkém počasí si Váš pejsek zaslouží pořádnou odměnu, která ho zchladí. Tento seznam dobrot je sestaven ze zdravých a lehce dostupných ingrediencí a navíc k jejich přípravě není potřeba zapínat troubu. Ať už jsou to zmražené dobroty, nepečené buchtičky, nebo lehce mixovaný nápoj, Váš pejsek bude celý blahem prosit o přídavek.

Co pejskovi přibalit, když jedete pryč

Téměř všichni pejskaři tohle známe moc dobře. Koukáte do zpětného zrcátka na tvář svého opouštěného čtyřnohého kamaráda, který utíká kolem plotu, aby viděl jak Vaše rodinné auto míří směrem na letiště. Naposledy slyšíte jeho štěkání, než zahnete na křižovatce a pejsek Vám zmizí z dohledu.

Jak probíhá hlídání a venčení s Dafík.cz?