Téměř všichni pejskaři tohle známe moc dobře. Koukáte do zpětného zrcátka na tvář svého opouštěného čtyřnohého kamaráda, který utíká kolem plotu, aby viděl jak Vaše rodinné auto míří směrem na letiště. Naposledy slyšíte jeho štěkání, než zahnete na křižovatce a pejsek Vám zmizí z dohledu.

 

Loučení se svým nejlepším kamarádem není nikdy jednoduché, ať už Vás čeká prosluněná rodinná dovolená, nebo nabitá pracovní cesta. I přesto, je tu pár věcí, které můžete pejskovi přibalit do baťůžku a udělat tak pro něho nebo pro ni pobyt bez svého paníčka o trochu jednodušší.

Pamatujte, že pes se, stejně jako člověk, rád obklopuje věcmi, které má rád nejen doma, ale i když je na dovolené u svého nejoblíbenějšího Dafíka. Na prvním místě seznamu, a myslím, že by pejsci určitě souhlasili, je jídlo a pochoutky. I přesto, že mnoho hodných Dafíků má pro pejska připraveny vlastní pochoutky a po domluvě s Vámi mu je nabídne, velmi doporučujeme přibalit dostatečné množství jídla, na které je Váš miláček zvyklý. Když pejskovi bude chutnat jako doma, bude se tak i cítit. Nezapomeňte na „osobní věci“ jako misku, pelíšek a hračky.

V neposlední řadě nechte pejskovi u sebe něco, co voní po Vás. Například oblíbenou čepici, nebo právě nošené tričko. Stejně jako člověku udělá radost, když mu příjde zpráva, nebo e-mail od někoho milovaného, pejsek bude rád, když ucití Vaši vůni, která mu připomene, že budete zpátky co nevidět.

 

20/7/15

Dafík

 

Další články:

vořech

Je pro Vás pejsek z útulku ten pravý?

Vořech, voříšek, alík, nebo jednoduše kříženec – to jsou některé z názvů pro psa pocházejícího z více plemen. I když jsou někdy opomíjeni, tito psi Vám mohou nabídnout řadu výhod ve srovnání s jejich čistokrevnými protějšky. Často žijí déle, vyhýbají se jim nemoci a může být jednodušší je vycvičit.

Jak naučit Vašeho pejska plavat

Ať už je Váš pejsek přirozený plavec, jako třeba labrador a pudl, nebo jeden z u vody zdrženlivějších čtyřnohých mazlíčků, například buldok nebo jezevčík, máme pro Vás několik skvělých tipů, jak v teplých dnech naučit Vašeho pejska užít si vodních radovánek. Pokud bude Váš kamarád u vody spokojený, užijete si společně letní dny zase o něco víc.

7 letních domácích receptů pro Vašeho pejska

Po procházce v tomto horkém počasí si Váš pejsek zaslouží pořádnou odměnu, která ho zchladí. Tento seznam dobrot je sestaven ze zdravých a lehce dostupných ingrediencí a navíc k jejich přípravě není potřeba zapínat troubu. Ať už jsou to zmražené dobroty, nepečené buchtičky, nebo lehce mixovaný nápoj, Váš pejsek bude celý blahem prosit o přídavek.

Jak probíhá hlídání a venčení s Dafík.cz?