Myslíte si, že znáte vašeho miláčka opravdu dobře? Tento blog vám prozradí něco navíc! Příjemné počteníčko.

 

 

„Psi nejsou celým naším životem, ale díky nim je náš život úplný.“

(Roger Caras – americký komentátor a spisovatel)

 

Žebráním pejsek může prosit o více pozornosti a aktivity
Žebráním pejsek může prosit o více pozornosti a aktivity

Hladový pes: Je váš chlupáč opravdu hladový nebo jen žebrá?

Známe to všichni. Sice našim mazlíčkům dáváme krmení pravidelně, ale oni i přes to čas od času „somrují“. A tak se často ptáte sami sebe, jestli pejsek nemá hlad a jestli ho dostatečně krmíme. Připravili jsme pro vás pár rad, jak rozpoznat opravdový hlad od mlsného žebrání.

I na výletě mějte vodu vždy při ruce

Pitný režim: Má váš chlupáč dostatek vody?

My bychom za den měli vypít 8 čtvrtlitrových sklenic. Ale jak je to s vaším psem? Sice ho vidíte pít, ale kolik toho doopravdy vypije? Přečtěte si článek a zjistěte, jak zajistit pejskovi dostatečný přísun vody a jak vypadá dehydrovaný pes.

I zíváním psi projevují lásku
I zíváním psi projevují lásku

Psí láska: Jak poznáte, že vás pejsek miluje

Uvažujete někdy o tom, jestli vás váš pes miluje? Vy mu lásku projevujete tím, že ho poškrábete na bříšku, hladíte ho, staráte se o to, aby baštil jen to nejlepší, ale jak zjistíte, že vás pes miluje stejně jako vy jeho? On asi těžko přijde s pugétem růží. Ale za to vám může přinést svou oblíbenou, totálně poslintanou hračku! A to je znamení hluboké náklonnosti, to je psí láska. Pokud váš pes dělá některé z níže popsaných projevů, je jasné, že vás miluje.

7 rostlinek, které můžete na zahradě pěstovat bez obav

Bezpečné rostliny pro psa: 7 rostlinek, které můžete mít bez obav na zahrádce

Také si rádi na zahrádce nebo balkonu pěstujete květiny nebo koření? Právě čerstvé koření vypěstované vlastními silami chutná mnohem lépe, než kdy ho koupíte v obchodě. A pokud máte doma pejska, připravili jsme pro vás přehled 8 bezpečných rostlin pro psa.

Jídlo, které je zdravé pro vás, nemusí být zdravé pro vašeho pejska

Nebezpečné jídlo pro psy: 2. část

V prvním díle jste si mohli přečíst, které 4 potraviny jsou pro pejska nevhodné. Už si nevzpomínáte? To nevadí, článek si můžete přečíst znovu a taky vám nabízíme rychlou rekapitulaci. Pejskovi určitě nedávejte popcorn, hrozny, avokádo a makadamové oříšky. Tyto potraviny můžete nahradit plnohodnotnou alternativou, která je pro pejsky mnohem vhodnější.

Nebezpečné jídlo pro psy

Nebezpečné jídlo pro psy: 1. část

Často je velmi těžké odolat prosícím psím očím. Je přirozené, že byste se rádi s pejskem o dobrůtky podělili. Pamatujte však na to, že ne všechny jsou pro něj vhodné. Je dobré vědět, kdy se s pejskem můžete po malých dávkách podělit, ale také byste měli vědět, které jídlo a pochutiny jsou pro pejska vyloženě nebezpečné. To, co je považováno za nebezpečné jídlo pro psy, může být pro vás lahůdka. Proto si vždycky dejte pozor, abyste měli spížku pořádně zavřenou, aby se pejsek nedostal do lednice nebo aby nezbaštil něco, co najde na stole. A kdyby se to i přes to stalo, mějte po ruce lékárničku pro mazlíky, nebo raději zajděte na veterinu. 

 

psí dech
Pravidelná zubní hygiena zabrání nepříjemnému psímu dechu

Způsobuje vám psí dech infarkt? Něco není v pořádku!

Také máte pocit, že když si váš mazlík zívne, že vás ten psí dech zabije? S nepříliš voňavým psím dechem se dá bojovat. Důležité je zjistit, co tuhle nevoňavou situaci způsobilo. Připravili jsme pro vás seznam nejčastějších příčin smradlavého psího dechu a řekneme vám, jak s ním bojovat. Tak směle do čtení. Výsledek bude stát za to!

 

 

 

Husky - pes s modrýma očima
Typické plemeno psa s modrýma očima

Máte doma modroočko? Aneb proč má pes modré oči!

Také uvažujete nad tím, proč mají někteří psi modré oči? Nejvíce rozšířenou barvou očí u psů je sice hnědá, ale ani pes s modrýma očima není výjimkou. Věděli jste, že za toto netradiční zbarvení očí můžou genetické faktory, které souvisí s barvou srsti?

Nejoblíbenější psí hudba je reggae
Psi prostě milují reggae

Nejnovější studie ze Skotska tvrdí: Psi milují reggae!

Taky máte svůj oblíbený hudební styl? Každý z nás má oblíbenou muziku, u které relaxuje nebo muziku, u které rád tančí. Já mám ráda rock a pop rock. Často hraju na kytaru a mým nejvěrnějším fanouškem byl náš jorkšír Eda. Nevím, kterou písničku měl nejraději, ale vydržel mě poslouchat třeba dvě hodiny. Odborníci ze skotské univerzity v Glasgow ve spolupráci s SPCA teď přišli se studií, že nejoblíbenější psí hudba je reggae. Ale jak na to přišli?

Obezita u psa ohrožuje jeho zdraví
Obezita u psa ohrožuje jeho zdraví

Obezita u psa aneb Tlusťoch domácí

Všichni, kdo mají doma pejska, vědí, jak je těžké odolat prosícím psím očím. Představte si, že večeříte. Dáváte si křupavý rohlík se šunkou, v lednici najdete ještě kousek bůčku a všechno zakončíte sladkou tečkou. Sedíte u stolu, ale nejste tam sami! Hned pod vámi totiž sedí váš pejsek, který vás hypnotizuje tím nejdojemnějším psím pohledem. A tak si řeknete: „Ale tak, kousek ti dám.“. A je to tady. Paní obezita už do vašeho pejska zasela první nezdravý tukový váček.

Vánoční psí večeře, na které si opravdu pochutná

Vánoční psí večeře: ryby, granule a speciální psí sušenky!

Taky se vám často stává, že by váš pejsek nejraději večeřel s vámi z jednoho talířku? Pejsci to s námi umí. Nasadí svůj hladový kukuč, strčí do nás čumákem nebo, a to je jejich největší fígl, si sednou na zadní a tlapkami vás prosí o kousíček masíčka z vaší večeře. A to je jen obyčejný den v týdnu. Ale co teprve, když přijdou Vánoce! Určitě si spousta z vás řekne: „Když jsou ty Vánoce, tak ať se ten náš pesan taky trochu poměje!“. Je určitě dobré udělat svému pejskovi radost dobrou večeří, ale musí to být speciální vánoční psí večeře. Přečtěte si, z čeho se menu skládá.

Psí řeč má svoje pravidla

Psí řeč: Víte, jak k vám mluví váš pejsek? My už to víme!

Povídání s naším čtyřnohým mazlíčkem může být velmi příjemné. Pejskové jsou obecně velmi dobří posluchači. Stačí, když se jim podíváte do očí a vidíte v nich pochopení, které tolik hledáte. A co je největší výhodou? Pejsek se s vámi nehádá. Ale rozumíte vy svému mazlíčkovi? Co se nám skrze psí řeč snaží sdělit? Přečtěte si, co znamenají gesta a pohyby, kterými k vám pejsek mluví.

dogdancing
Pejsek si Dogdancing zamiluje

Dogdancing: Psí kusy nejen pro pejsky, ale i pro páníčky!

To, že jsou pejsci velmi chytří a učenliví vědí snad všichni. Spousta psů soutěží v agility disciplínách, někteří dělají canisterapii a jiní Dogdancig. Dogdancing je sport, ve kterém pes pod vedením psovoda dělá cviky v rytmu hudby. V tomto sportu existují velmi zajímavé kategorie. Chcete to svého pejska naučit? Přečtěte si, jak na to!

psi-srst
Péče o psí srst

Co je chloubou zdravého hafáka? Přece zdravá psí srst!

Taky milujete ten pocit, když můžete vašeho pejska hladit a prohrabávat v jeho hedvábné srsti? Je to velmi intenzivní a relaxační pocit. Aby měl váš pes krásnou a zdravou psí srst, je potřeba se o ni pořádně postarat. Na řadu tak přichází nejen česání a koupání, ale také zdravá životospráva. Přečtěte si o tom, jak dosáhnout zdravé psí srsti.

psi-oblecek
Psí obleček

Psí obleček a proč je dobré ho používat v každém ročním období!

V současném světě žije stále víc pejsků spolu s páníčky v domě nebo bytě. Při venčení tak musí psí tělo překonat několika stupňový skok z tepla do zimy. A to není pro zdraví našich pejsků dobré. Proti nachladnutí, ale i jiným obtížím vám může pomoct psí obleček.

dovolena-se-psem
Dovolená se psem

Je pro vás dovolená se psem nereálná? Svěřte ho do rukou Dafíka, který mu poskytne tu nejlepší péči!

Odjet na dovolenou a nechat svého pejska doma není nikdy jednoduché. Jen těžko se přesvědčíte o tom, že užívat si dovolenou s přáteli, ale bez vašeho miláčka je v pořádku.

Někdy však dovolená se psem není možná. Vaši zaslouženou dovolenou si nikdy neužijte naplno, pokud budete myslet na to, že je váš pejsek někde ve stresu a nejistotě. Tento pocit strachu a viny je dobře známý každému pejskaři. A to je hlavní důvod, proč jsme začali projekt Dafík. Chceme najít cestu páníčků, pro které je dovolená se psem nereálná, ale přesto si ji chtějí naplno užít s vědomím, že je jejich miláček v dobrých rukách.

Pes a zima
Pes a zima

Pes a zima: Rady, jak si váš pejsek zimu užije

„To je počasí, že by psa ven nevyhnal.“ A přesně takové počasí se nám blíží. Pomalu uhodila zima a o slovo se hlásí ranní a večerní mrazíky. Zprávy, noviny a letáky vám radí, jak předcházet nachlazení, jak se léčit doma a jaké vitamíny používat. Ale zajímá se někdo o vaše mazlíčky? Jak dosáhnout toho, aby váš pes a zima byli v pohodě, se dočtete na následujících řádcích.

dafik-clanek
Co dělá pes sám doma?

Víte, co dělá váš pes sám doma? Schválně, jestli to máme stejně!

Určitě to znáte také. Přijdete z práce domů a tam vás už čeká pes, který byl sám doma. Mazlík vrtí vesele oháňkou, skáče asi dva metry vysoko, a i když to vypadá na hrůzné cenění zubů, prostě se na vás směje. Jeho první myšlenka: „Jééé, ahoooj, konečně jsi doma! Mně se tolik stýskalo! Půjdeme ven?“. A vy se s ním láskyplně pomazlíte a jdete se převléct do oblečení na procházku.

cats-vs-dogs

6 dobrých rad, jak skamarádit pejska a kočičku

Máte doma hafíka a plánujete si k němu pořídit ještě kočičku? Nebojte se, že toto soužití nebude fungovat. Je dobré naslouchat radám zkušenějších, díky kterým se z Vašich mazlíků může stát nerozlučná dvojka.

vořech

Je pro Vás pejsek z útulku ten pravý?

Vořech, voříšek, alík, nebo jednoduše kříženec – to jsou některé z názvů pro psa pocházejícího z více plemen. I když jsou někdy opomíjeni, tito psi Vám mohou nabídnout řadu výhod ve srovnání s jejich čistokrevnými protějšky. Často žijí déle, vyhýbají se jim nemoci a může být jednodušší je vycvičit.

Jak naučit Vašeho pejska plavat

Ať už je Váš pejsek přirozený plavec, jako třeba labrador a pudl, nebo jeden z u vody zdrženlivějších čtyřnohých mazlíčků, například buldok nebo jezevčík, máme pro Vás několik skvělých tipů, jak v teplých dnech naučit Vašeho pejska užít si vodních radovánek. Pokud bude Váš kamarád u vody spokojený, užijete si společně letní dny zase o něco víc.

7 letních domácích receptů pro Vašeho pejska

Po procházce v tomto horkém počasí si Váš pejsek zaslouží pořádnou odměnu, která ho zchladí. Tento seznam dobrot je sestaven ze zdravých a lehce dostupných ingrediencí a navíc k jejich přípravě není potřeba zapínat troubu. Ať už jsou to zmražené dobroty, nepečené buchtičky, nebo lehce mixovaný nápoj, Váš pejsek bude celý blahem prosit o přídavek.

Kdy je nejlepší čas pořídit si štěňátko

Už jste udělali důležité rozhodnotí, že součástí Vašeho života se stane štěňátko a teď váháte, kdy je ten nejlepší čas si ho pořídit. Většina pejskařů mezi námi považuje za nejlepší období pro získání nového čtyřnohého přítele jaro a léto. Tyto měsíce mohou být ideální čas v roce, protože tolik neprší a dny jsou teplejší a delší, což se hodí pro výlety do přírody a psích parků.

Co pejskovi přibalit, když jedete pryč

Téměř všichni pejskaři tohle známe moc dobře. Koukáte do zpětného zrcátka na tvář svého opouštěného čtyřnohého kamaráda, který utíká kolem plotu, aby viděl jak Vaše rodinné auto míří směrem na letiště. Naposledy slyšíte jeho štěkání, než zahnete na křižovatce a pejsek Vám zmizí z dohledu.