7 bezpečných rostlin pro psa
Bezpečné rostliny pro psa? Je jich nejméně 7!

Také si rádi na zahrádce nebo balkonu pěstujete květiny nebo koření? Právě čerstvé koření vypěstované vlastními silami chutná mnohem lépe, než kdy ho koupíte v obchodě. A pokud máte doma pejska, připravili jsme pro vás přehled 8 bezpečných rostlin pro psa.

 


Trachykarpus žíněný

Palma, která roste i v zimě
Palma, která roste i v zimě

Jedná se o palmu, která přežije i zimu. Pěstovat ji můžete jak ve květináči, tak na záhonku v zemi. Pokud si chcete udělat oázu na vlastní zahradě, toto je rostlina, která vám tento sen splní.

Bazalka fialová

bazalka fialová
Bazalka fialová je skvělá v pestu

Bazalka fialová nejen nádherně vypadá, ale navíc skvěle chutná ve fialovém pestu. Bazalka je letnička, která se musí každý rok sázet. Potřebuje hodně vody a místo na slunci.

Gerbery

gerbery
Gerbery zaplní vaši zahradu baravmi

Gerberám nevadí sucho a každý rok jsou k dispozici v obrovské škále barev. Tyto květiny svými barvami prozáří každé místo, na které je umístíte, ale částečně by měli být ve stínu a částečně na slucni.

Plazivý rozmarýn

rozmarýn plazivý
Plazivý rozmarýn je nejefektivnější na kaskádovitých útvarech

Rozmarýn je vhodný pro jakékoliv kulinářské experimenty a pošmáknout si na něm může i váš hafák. Patří totiž mezi bezpečné rostliny pro psa. Díky tomu, že se rozmarýn plazí, vyplní každou kout vašeho dvorku načechraným zeleným kobercem. Nejlepšího efektu dosáhnete, když necháte rozmarýn plazit po kaskádovitých prostorách.

Dlužicha

Dlužicha
Dlužicha

Je nízká rostlina s hromadou listí v různých barvách od zelené přes oranžovou až po černou. Má drobné větvičky a vysoké stonky s drobnými květy. Existuje mnoho odrůd této rostliny, ale dlužicha korálová je, co se týče atraktivity, absolutním vítězem.

Šalvěj ananasová

Šalvěj ananasová
Šalvěj ananasová se hodí do ovocných salátů

Šalvěj ananasová překrásné voní a její růžové trubkovité květy přitahují kolibříky. Navíc má bohaté využití jako přísada do ovocných salátů, sals i sangrie. Tato rostlina se musí vysadit každý rok, ale pokud je mírná zima, je možné šalvěj ananasová vyraší znovu.

Hledík

hledík
Hledík – lidově řečeno „tlamička“

Hledík můžete jednoduše vypěstovat. Stačí, když semena zasadíte někam, kam svítí hodně slunce. Tato rostlina má spoustu barev od žluté po červenou a často se setkáte i s mixem barev. Květy jsou na vysokém stonku a prozáří vaši zahradu.

 

 

 

Článek pro vás připravila Jana Z.

31/03/17

Dafík

Nebezpečné jídlo pro psy: 2. část

V prvním díle jste si mohli přečíst, které 4 potraviny jsou pro pejska nevhodné. Už si nevzpomínáte? To nevadí, článek si můžete přečíst znovu a taky vám nabízíme rychlou rekapitulaci. Pejskovi určitě nedávejte popcorn, hrozny, avokádo a makadamové oříšky. Tyto potraviny můžete nahradit plnohodnotnou alternativou, která je pro pejsky mnohem vhodnější.

Nebezpečné jídlo pro psy: 1. část

Často je velmi těžké odolat prosícím psím očím. Je přirozené, že byste se rádi s pejskem o dobrůtky podělili. Pamatujte však na to, že ne všechny jsou pro něj vhodné. Je dobré vědět, kdy se s pejskem můžete po malých dávkách podělit, ale také byste měli vědět, které jídlo a pochutiny jsou pro pejska vyloženě nebezpečné. To, co je považováno za nebezpečné jídlo pro psy, může být pro vás lahůdka. Proto si vždycky dejte pozor, abyste měli spížku pořádně zavřenou, aby se pejsek nedostal do lednice nebo aby nezbaštil něco, co najde na stole. A kdyby se to i přes to stalo, mějte po ruce lékárničku pro mazlíky, nebo raději zajděte na veterinu.

Vánoční psí večeře, na které si opravdu pochutná

Vánoční psí večeře: ryby, granule a speciální psí sušenky!

Taky se vám často stává, že by váš pejsek nejraději večeřel s vámi z jednoho talířku? Pejsci to s námi umí. Nasadí svůj hladový kukuč, strčí do nás čumákem nebo, a to je jejich největší fígl, si sednou na zadní a tlapkami vás prosí o kousíček masíčka z vaší večeře. A to je jen obyčejný den v týdnu. Ale co teprve, když přijdou Vánoce! Určitě si spousta z vás řekne: „Když jsou ty Vánoce, tak ať se ten náš pesan taky trochu poměje!“. Je určitě dobré udělat svému pejskovi radost dobrou večeří, ale musí to být speciální vánoční psí večeře. Přečtěte si, z čeho se menu skládá.

Obezita u psa
Obezita u psa

Obezita u psa aneb Tlusťoch domácí

Všichni, kdo mají doma pejska, vědí, jak je těžké odolat prosícím psím očím. Představte si, že večeříte. Dáváte si křupavý rohlík se šunkou, v lednici najdete ještě kousek bůčku a všechno zakončíte sladkou tečkou. Sedíte u stolu, ale nejste tam sami! Hned pod vámi totiž sedí váš pejsek, který vás hypnotizuje tím nejdojemnějším psím pohledem. A tak si řeknete: „Ale tak, kousek ti dám.“. A je to tady. Paní obezita už do vašeho pejska zasela první nezdravý tukový váček.

Špatný psí dech

Způsobuje vám psí dech infarkt? Něco není v pořádku!

Také máte pocit, že když si váš mazlík zívne, že vás ten psí dech zabije? S nepříliš voňavým psím dechem se dá bojovat. Důležité je zjistit, co tuhle nevoňavou situaci způsobilo. Připravili jsme pro vás seznam nejčastějších příčin smradlavého psího dechu a řekneme vám, jak s ním bojovat. Tak směle do čtení. Výsledek bude stát za to!